3 najlepsze diety świata – która jest stworzona dla ciebie?
PsychoDieta

3 najlepsze diety świata – która jest stworzona dla ciebie?

Masz ochotę rzucić się w końcu w ramiona jakiejś bardzo sensownej diety? To znaczy skutecznej, zdrowej i oczywiście smacznej oraz… pasującej do ciebie?

Portal usnews.com opublikował ranking najlepszych diet świata. Diety zostały przebadane przez grupę ekspertów pod względem łatwości odchudzania, wartości odżywczych, skuteczności i bezpieczeństwa. W pierwszej 5 znalazły się m. in. 3 programy odchudzania, które są jednocześnie najpopularniejsze i (moim zdaniem) najciekawsze oraz najsmaczniejsze – TLC, dieta śródziemnomorska i dieta strażników wagi.

Weight Watches – dieta strażników wagi

Jest to program odchudzania polegający na liczeniu punktów. Każdy produkt ma określoną ilość punktów i jest oznaczony światełkiem czerwonym, żółtym i zielonym. Codziennie można zaoszczędzić nawet 4 punkty i potem… zaszaleć bez szkody dla diety, czyli „zjeść” te punkty w ciągu najbliższego tygodnia. Warzywa i owoce mają 0 punktów i można je jeść do woli, porcja ziemniaków to np. 2 punkty…

TLC – dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta odchudza a jednocześnie dba o serce, dzięki niskiej zawartości tłuszczy nasyconych. Szczególnie zalecana jest dla tych, którzy mają duży rozmiar w pasie. Poziom cholesterolu można też obniżyć poprzez aktywność fizyczną, dlatego dietetycy TLC zalecają też codzienną porcję ćwiczeń.

Dieta śródziemnomorska

Dieta idealna dla tych, którzy kochają warzywa. No a jak wiadomo warzywa są zdrowe. To właściwie nie dieta, a sposób życia, bardzo popularny na południu Europy. Dużą rolę odgrywa tu oliwa z oliwek, bazylia, sałata, oliwki, brokuły, czosnek, makarony pełnoziarniste, ryby, wytrawne wino, razowe pieczywo… Czyli mnóstwo makroelementów, mikroelementów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, witamin.

 

Post Comment