Biuro dla melancholiczki, sangwiniczki, choleryczki i flegmatyczki
Kariera

Biuro dla melancholiczki, sangwiniczki, choleryczki i flegmatyczki

 

Jak urządzić biuro idealnie dopasowane do typu osobowości? Sprawdź koniecznie!

Biuro idealnie urządzone

Postanowiłaś otworzyć własną firmę? Brawo! Ja też mam taki zamiar, a właściwie już wprowadzam go w życie… Ważne aby w takim biurze poczuć się swobodnie.

W każdym z nas przeważa jakiś typ osobowości: sangwinika, melancholika, choleryka i flegmatyka. Każdy typ ma swoje wady i zalety, które idealnie odnajdują się w zupełnie innych otoczeniach.

Aby praca była przyjemnością, warto idealnie urządzić biuro i poczuć się w nim komfortowo. Np. sangwinik świetnie będzie czuł się w biurze nowocześnie urządzonym, z mnóstwem bibelotów. Z kolei choleryk doceni funkcjonalność urządzeń.

Bywa też tak, że w jednej osobie drzemie wiele typów osobowości. Ja np. jestem głównie melancholiczką, kochającą mieć w szufladzie mnóstwo niepotrzebno – szalenie potrzebnych szpargałów, ale też flegmatyczką kochającą wygodny fotel, na którym można wszędzie „dojechać” 🙂 oraz zakręconą kolorystycznie i bibelotowo sangwiniczką uwielbiającą ekstrawagancję.

Psychozabawa

Który typ przeważa u ciebie? Rzuć okiem na poniższe cechy osobowości i wypisz te, które idealnie pasują do twojego wnętrza. Potem sprawdź, których kolorków jest najwięcej.

mediatorka zdecydowana żywiołowa głęboka zgodna energiczna towarzyska idealistka obserwatorka nieugięta wylewna poetyczna nijaka pewna siebie emocjonalna pedantka spokojna nastawiona na cel infantylna artystka skryta nerwowa otwarta perfekcjonistka zatroskana władcza zapominalska drobiazgowa kompetentna kochająca wyzwania wesoła uduchowiona ociągająca się spontaniczna schludna leniwa niestała analityczna zrównoważona arogancka barwna poważna twórcza pracowita skromna myślicielka czarująca aktywna lubiana przez wszystkich przewrażliwiona

Rozwiązanie:

Sangwiniczka choleryczka melancholiczka flegmatyczka

Trendy biuro dla sangwiniczki

Biuro dla sangwinika – koniecznie żywe! Sangwinik uwielbia kolory! I doskonale je rozróżnia.

Ekstrawaganckie, kolorowe podkładki pod wszystkie możliwe urządzenia na pewno wprawią go w dobry humor i sprawią, że poczuje się w biurze jak w wymarzonym świecie pełnym niespodzianek. W końcu praca (zwłaszcza we własnej firmie) to zabawa. Wazoniki z kwiatami to też niezbędny element wyposażenia biura sangwinika.

Ważna rzecz – dyplomy, nagrody za osiągnięcia, itp… Jako sangwiniczka kochasz przecież być podziwiana. Idealnie pasują tu też trendy meble – sangwinik lubi być na czasie.

Warto też dodać, że sangwiniczka będzie w siódmym niebie, jeśli jej biuro będzie nie do końca uporządkowane. Artystyczny bałagan jest ok, więc nie musisz silić się na perfekcyjny ład i nie mniej wyrzutów sumienia – idealny porządek po prostu nie leży w twojej naturze. Wręcz mogłabyś czuć się stłamszona i pozbawiona swobody!

W biurze sangwiniczki nie może zabraknąć telefonu i faxu. Ona uwielbia utrzymywać kontakt ze światem. Do tego ma super zdolności negocjacyjne.

Komfortowe biuro dla flegmatyczki

Biuro flegmatyka powinno oddychać wygodą. Komfort jest dla ciebie najważniejszy. Musisz więc urządzić biuro tak, aby wszystko mieć pod ręką. Koniecznie kup obrotowy fotel, na którym w razie konieczności można podjechać do szafki i wyciągnąć niezbędne papiery. W ogóle szafka z ważnymi dokumentami, fakturami powinna być jak najbliżej biurka. Idealne kolory – łagodne, a meble niekoniecznie super trendy.

Ważna rzecz to kubek do kawy, bo flegmatyczka zanim zabierze się do pracy, musi spokojnie podelektować się sporą porcją smacznej kofeiny.

Jako że flegmatyk czas lubi zwlekać z wykonaniem zadania, niezbędnym elementem na biurku powinien być kalendarz i organizer, aby przypominał o ważnych rzeczach. Osoba o temperamencie flegmatycznym mieć jasno określone zadania.

Flegmatyczka lubi pracować w pojedynkę, więc postaw na oddzielny pokój.

Perfekcyjne biuro dla melancholiczki

Biuro melancholika musi być uporządkowane. W końcu jego dewizą jest perfekcja. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Nie może zabraknąć podręczników, poradników, map – wszystko po to, aby nadać zadaniom idealny kształt.

Szuflada melancholiczki nie może świecić pustkami, wszystko przecież może się przydać – nożyczki, segregator, kilka (koniecznie kilka!) rodzajów ołówków. No i koniecznie zdjęcia bliskich na biurku – melancholiczki są bardzo uczuciowe i sentymentalne. Choleryk zaglądając do szuflady melancholika z pewnością złapałby się za głowę – na co mu tyle maneli? Jednak dla osoby z osobowością melancholijną mają one duże znaczenie.

Konieczny element – organizator. Jesteś przecież urodzoną organizatorką i uwielbiasz robić plany, zwłaszcza dlugoterminowe.

Jako melancholiczka cenisz jakość i nie lubisz jak coś się psuje. Postaw więc na jakość urządzeń. Jako osoba bardzo oszczędna nie lubisz przecież wyrzucać pieniędzy w błoto.

Melancholiczka ceni ciszę i lubi pracować w pojedynkę. Koniecznie postaw na oddzielny gabinet.

Funkcjonalne biuro dla choleryczki

Choleryk nie bawi się w sentymenty. Ważnym urządzeniem biurowym powinna być więc niszczarka. Pani bizneswoman o charakterze choleryczki lubi mieć przy sobie tylko te przedmioty, które pozwalają jej wydajnie pracować. Milion niepotrzebnych klamotów melancholika albo bibelotów sangwinika nie wchodzi w grę. Atmosfera w biurze choleryczki powinna więc być nakierowania na zadania – ona kocha konkrety!

Meble powinny dobrze spełniać swoją funkcję, fotel tylko ergonomiczny, dostosowujący się do zmiennej pozycji pracownika i zapewniający efektywną pracę. Wszelkie urządzenia powinny być proste w obsłudze i bardzo wydajne. Jako choleryczka zwróć więc szczególną uwagę na jakość urządzeń, mniej na warunki wizualne. Różowy laptop niekoniecznie jest ci potrzebny do szczęścia, zresztą sama o tym dobrze wiesz.

Post Comment