Czego współczesna kobieta może nauczyć się od Kopciuszka?
Inspiracje

Czego współczesna kobieta może nauczyć się od Kopciuszka?

Czego możesz nauczyć się od Kopciuszka? Jak poderwać faceta, odkryć siebie, spełnić marzenia… A może wszystkiego po trochu?

Niezła z niej spryciula

Piękna dziewczyna przegląda się w tafli oczu swojego księcia myśląc: czy to już ona, czy jeszcze ja…. Bal jeszcze trwa a ona musi już uciekać, aby swoim czarem nie dotknąć go zbyt mocno. Swoją drogą to całkiem niezła z niej spryciula, i niezły sposób na podryw.

Ten Kopciuszek to taki ścichapęk. Z jednej strony cicha myszka, mająca jednak w sobie to „coś”.

Niby siedzi sobie cichutko w kąciku, czekając na odkrycie, ale jednak doskonale wie, jaki potencjał w niej drzemie. Tego typu kobiety z szarych myszek wyrastają na znające swoją wartość demony seksu lub biznesu. Nawet jeśli jesteś piękną królewną (albo Calineczką, Czerwonym Kapturkiem, Małgosią, a może wilkiem lub Babą Jagą :)) tak naprawdę wiele możesz się od Kopciuszka nauczyć. Czego?

Taka jestem tajemnicza…

Kopciuszek doskonale wie jak poderwać faceta. Gdyby została na balu do rana, prawdopodobnie poszłaby z Księciem do łóżka a nie do ołtarza. Cały czar by prysł. Nie, nie Książę nie jest jeszcze gotowy na to, aby odsłonić przed nim wszystkie swoje tajemnice. On ma być zauroczony, tęsknić, szukać… K Miller w swojej książce pt. „Bajki rozebrane” pisze, że bajka o Kopciuszku to skuteczny sposób na podryw. Sama widzisz, że warto pozostać trochę tajemniczą, nieosiągalną. Tajemnice kuszą facetów.

Umiem wyczuć chwilę

Kopciuszek doskonale wie nie tylko kiedy wyjść z balu, ale kiedy na niego wejść. Oczywiście pierwszą – aby zrobić wrażenie. Gdyby Kopciuszek wszedł razem z innymi pannami, Książę mógłby go wcale nie zauważyć. A tak po jakimś czasie był już lekko znudzony przeglądaniem stanu panien w swoim kraju i… Świetne wyczucie czasu. No i umiejętność wykorzystania swoich atutów.

…I odkryć siebie

Kopciuszek zanim wypuścił się na salony siedział sobie spokojnie przy piecu. Zanim przejrzał się w oczach Księcia, najpierw długo spoglądał w swoją duszę, odkrywał siebie, kim jest i na czym polega jego moc. Czego możesz się od niego nauczyć? Na przykład tego, że warto odkryć kim naprawdę jesteś, gdzieś na dnie swojej duszy. Spoglądając wgłąb siebie, można dostrzec mnóstwo zalet, by potem móc je podkreślić. To się przydaje w wielu oczywiście nie tylko podczas szukania męża. Na przykład wiedząc że drzemie w tobie artystyczna zawód, łatwiej ci będzie wybrać zawód (może agencja reklamowa lub show-biznes?)

Ale…

Niestety wadą Kopciuszka jest też to, że za bardzo szuka potwierdzenia swojej wyjątkowości w oczach innych ludzi. Niby potrafi dostrzec swoje mocne strony, ale jednak nie do końca w nie wierzy. K Miller pisze, iż w głębi duszy każdy czuje się wyjątkowy i osoba, która stale będzie szukała potwierdzenia swojej wyjątkowości w oczach innych może nie dostrzec, że inni również są wyjątkowi i… nigdy nie dojrzeć

Ufam intuicji

Kopciuszek działa też w zgodzie z intuicją, którą symbolizują ptaszki, pomagające dziewczynie oddzielić ziarno od grochu. Siedząc przy piecu wierzy w moce. Umie patrzeć na wszystko od drugiej strony. Wie, że pomiędzy jest najładniej… Pomiędzy jest miłość, prawda. Krótko mówiąc Kopciuszek wierzy w intuicje. Intuicyjnie wyczuwa na przykład, że tkwi w niej znacznie więcej niż mogłoby się na pozór wydawać. Warto ufać intuicji, bo dzięki niej możesz podjąć setki właściwych decyzji. O tym jak możemy rozwijać intuicję, pisałam już w naszym serwisie. Pamiętaj, że intuicja najlepiej działa w nocy. Dlatego najlepiej przed snem pomyśleć o dylemacie. Być może noc przyniesie rozwiązanie?

Stawiam na porządek

Co prawda to ptaszki pomagały Kopciuszkowi oddzielić ziarnka od grochu, ale wiadomo,że dziewczyna nie stroniła od codziennych czynności, typu sprzątanie i gotowanie. Nauczyć się od Kopciuszka możesz więc też tego, że porządek, sprzątanie pomaga dostrzec to co w życiu jest ważne, a co nie. Można to interpretować również jako oddzielanie dobra od zła, porządkowanie swojego życia. Dlatego pamiętaj, warto poukładać swoje myśli, równiutko według rzeczy ważnych i ważniejszych. No i… warto czasem sprzątnąć w swoim biurku.

Marzenie i tak się spełni

Od Kopciuszka możesz też nauczyć się tego, że… marzenia się spełniają. Po każdej burzy przychodzi słońce. Jeśli jesteś poniżana, niezauważana, zaciśnij zęby i nie poddawaj się. Kopciuszek też w końcu wyrwał się od tego wiecznego zmywania. Bardzo chciał iść na bal i nie poddał się nawet, gdy Zła Macocha postawiła przed nim warunek – ma oddzielić ziarna od grochu. Ty też nigdy, nigdy nie poddawaj się. Jeśli będziesz mocno wierzyła, twoje marzenie się spełni.

 

Post Comment