Czy Maria była zawsze dziewicą?
Ciekawostki

Czy Maria była zawsze dziewicą?

Czy Maria z Nazaretu do końca życia była niepokalana? Jeśli tak, jak to możliwe, że powiła jeszcze 7 dzieci?

obożne życzenia

Żadne badania ginekologiczne nie potwierdzają dziewictwa Marii. Nie mówi o tym nawet… Biblia. Wszystko wskazuje na to, że dziewictwo Maryi zrodziło się tylko w fantazji ludzi i ich pobożnych życzeniach.

Co Biblia mówi na temat dziewictwa Marii?

Mimo że Maria została nazwana przez Boga „pełną łaski”, na biblijnych stronach nigdzie nie przeczytamy, że matka Jezusa była kimś więcej niż zwykłą kobietą. Bóg wybrał jednak Marię spośród wielu innych, aby użyć jej do swojego cudu.

Biblia mówi, że Maria była prawą kobietą, ale też grzeszną istotą, potrzebującą Jezusa Chrystusa do zbawienia od grzechu. Od wieków krążyły słuchy, że Maria została poczęta w „niepokalany sposób”, jednak Biblia nic o tym nie wmówi. Co więcej, w świętych pismach nie ma też ani słowa o tym, jakoby Maria była wieczną dziewicą. Wręcz przeciwnie, Ewangelia św. Mateusza 1:25 mówi o tym, że „Józef nie zbliżał się do Niej, AŻ porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus”. Słowo „aż” sugeruje stosunek seksualny Marii i Józefa po narodzinach Jezusa.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Jezus jednak został poczęty w niepokalany sposób – „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.” – powiedział Anioł Pański.

Kolejna niespodzianka – według Biblii Jezus miał 4 „półbraci” – Jakuba, Józefa, Szymona i Judasz i 3 „półsiostry”.

A jednak… niepokalana?

Współczesny Kościół i wielu katolików, ( na czele z radiem „Maryja”) widzą w Marii z Nazaretu, zawsze dziewicy święty wzór kobiety. Maria, zdaniem wielu, żyła w świętości i tak umarła, potem została wzięta do nieba, gdzie zasiadła na tronie niebieskim i wstawia się za nas co dzień.

Taki niepokalany obraz stanowczo kłóci się z możliwością pokalania grzechem seksu. Dziewictwo jest bowiem postawą najmilszą Bogu. Macierzyństwo to również fajna sprawa, ale wiąże się niestety z koniecznością „zbrukania”. Maria, zdaniem wielu, miała jednak tyle szczęścia, że dostąpił ją zaszczyt twórczego działania ducha Św. Zwykłe kobiety chcąc mieć dzieci muszą jednak począć maleństwo w zdecydowanie mniej uduchowiony sposób. Desperatkom pozostaje szukanie szczęścia w kapuście lub wypatrywanie bociana.

Z drugiej strony to trochę smutne, że główną i najsłynniejszą cechą Marii jest jej dziewictwo, a nikt nie dostrzega i nie wymienia na pierwszym miejscu jej szczodrości, mądrości i dobroci. Dlaczego? Ciekawe co był odpowiedział na to pytanie ksiądz Rydzyk.

Post Comment