Jak wyprowadzić w pole głód? – 5 sposobów
PsychoDieta

Jak wyprowadzić w pole głód? – 5 sposobów

Czujesz, że po prostu musisz zjeść coś bardzo, ale to bardzo tłustego i słodkiego. Komórki tłuszczowe już zacierają swoje wredne włoski na wieść o twojej zachciance (długo czekały na tę chwilę słabości). Twój umysł woła: chcę jeść! Wyprowadź ich wszystkich w pole i…

Sięgnij po komórkę.

Dr Jana Klauer, specjalista ds. Odżywiania i odchudzania twierdzi, że najlepiej w takiej sytuacji zadzwonić do przyjaciółki. I to bardzo gadatliwej.

Badania naukowe dowodzą, że taka nagła ochota mija po 5 minutach. Swoją uwagę możesz skierować również w inne, równie przyjemne kierunki (np. powąchać ulubiony zapach lub zanurzyć się w pianie)

Przejrzyj się w lustrze

Zdaniem autorów książki „Tak! 50 sekretów skutecznej perswazji” przeglądanie się lustrze potrafi skutecznie przegonić apetyt na słodycze i nie tylko (o perswazyjnej mocy lustra pisałam już w naszym serwisie). Jedzenie ze wzrokiem utkwionym w swoim odbiciu sprawia, że bardziej się pilnujemy. Ja na przykład widzę często w lustrze nie siebie, ale kogoś kim chciałabym być. Nie mogę pozwolić, aby jakieś ciastko stanęło na drodze do mojego „wymarzonego ja”. Sprawdź koniecznie tę metodę na sobie.

Wyśpij się

Specjaliści od psychologii odchudzania są zdania, że będąc wyspane dokonujemy lepszych wyborów żywieniowych. Sama chyba przyznasz, że ziewając z niewyspania jesteś bardziej chętna oddać się w ramiona lodówce, aby znaleźć w niej coś, co zdejmie z ciebie ten cały stres. Dlatego połóż się spać pół godziny wcześniej i wstań pół godziny później.

Wyobraź sobie, że…

Wiem, że pizza potrafi samym tylko wyglądem zagrać w szachy z twoją siłą woli. Za nic na świecie nie daj jej wygrać! W tym celu wyobraź sobie siebie w obcisłych spodniach. Zobacz jak odstawiona w najlepsze dżinsy (te, w które nie możesz się zmieścić) przyciągasz wzrok facetów (albo Tego konkretnego). Psycholodzy od dawna twierdzą, że wizualizacja potrafi zdziałać cuda z naszą siłą woli. Wykorzystując metodę wizualizacji możesz też wyobrazić sobie obiekt twoich kulinarnych westchnień w niezbyt smakowitych okolicznościach, na przykład utaplany w smarkach Smile (lub wymyśl coś innego)

Wyłącz telewizor

Jedzenie i telewizja to nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Dr Jana Klauer jest zdania, że spożywając posiłek w czasie oglądania telewizji, zjadamy… aż o 40% więcej. Podobnie jest z czytaniem, czy prowadzeniem samochodu.

Post Comment