Jak zmienić swoje życie? – ZRÓB KROK DO PRZODU!
Szczęście

Jak zmienić swoje życie? – ZRÓB KROK DO PRZODU!

Czasem masz wrażenie, że tylko egzystujesz, a twoje życie toczy się gdzieś z boku, obok ciebie?

Chciałabyś się fajniej ubierać, ale… waga nie ta, więc po co. Chciałabyś być bardziej kreatywna, ale może od jutra zaczniesz ćwiczyć wyobraźnię…

Nie odkładaj tego na później

Zamiast szukać we mgle swoich marzeń, powiedz w końcu – pora coś z tym zrobić. W końcu zasługuję na życie jak z bajki!

Wszystko zależy tylko od ciebie. Jesteś panią swojego świata i możesz uczynić go naprawdę niezwykłym, ciekawym, fajnym. A więc koleżanko, pora wywrócić swoje życie do góry nogami i być w końcu szczęśliwą.

1. Zacznij od teraz

Chciałabyś nauczyć się języka francuskiego, marzy ci się Paryż. Ale… może jeszcze nie teraz, kiedyś, za jakiś czas na pewno. Z drugiej strony fajnie by było… BŁĄD. Nie czekaj na tej magiczny moment, jakieś bliżej nieokreślone natchnienie, które niczym czarodziejska różdżka odmieni twoje życie. Taki moment nigdy nie nadejdzie.

Jeśli tak bardzo tego chcesz, zacznij tu i teraz. Nie za 10 minut, nie od jutra, zacznij gonić swoje marzenie w tej właśnie sekundzie. Jeśli zaczniesz od jutra, będziesz o 1 dzień spóźniona. A przecież chodzi o to, aby dopaść swój cel jak najprędzej. W końcu jest taki… niesamowity.

2. Codziennie krok do przodu

Frustruje cię szkoła, praca? Codzienne wykonywanie nudnych obowiązków nie zawsze jest miłe. Ale przecież życie to nie tylko obowiązki. Skoro jest miejsce na sen, pracę lub naukę, jest też czas wolny, a w nim…

Wygospodaruj sobie godzinę dziennie na działanie, które pomoże ci osiągnąć wymarzony cel. Może być to np. nauka rysowania, języka obcego, gry na jakimś instrumencie, przygotowania na wymarzone studia, projektowanie stron internetowych. Jeśli będziesz konsekwentna, codziennie zrobić krok do przodu. Ta niezwykła godzina będzie dla ciebie odskocznią od nudnej codzienności.

3. Inspirujący ludzie

Otaczaj się ludźmi, którzy są dla ciebie inspiracją. Chcesz zostać aktorką? Czytaj biografie, wywiady artystek, które są twoimi pokrewnymi duszami. Spotykaj się z ludźmi ambitnymi i konsekwentnymi w działaniu.

Ja np. chcę założyć firmę i inspiracją są dla mnie dziewczyny, które konsekwentnie, krok po kroczku zbliżają się do swojego celu, nie oglądając się na tych, którzy kręcą nosami na ich pomysły. Stan umysłu jest naprawdę zaraźliwy i ludzie, którzy są malkontentami, pesymistami mają na nas przygnębiający wpływ. Otaczaj się więc takimi, którzy zarażają pozytywną energią. Poczujesz wtedy – „Och tak, to naprawdę jest możliwe!”

4. Wizualizacja

Zamiast uciekać myślami do niepowodzeń, porażek, zatracać się w tęsknotach, wspominać przeszłość, lepiej… czmychnąć do przyszłości. Wizualizacja celu – zdecydowanie bliżej cię do niego przybliży niż wycieczki do przeszłości. Jeśli np. marzysz o mega szczupłej sylwetce, wyobraź sobie siebie w dopasowanej, ślicznej sukience, idącą ulicą i przyciągającą wzrok oniemiałych z zachwytu chłopaków 🙂 albo przynajmniej jednego… I… zapisz się w końcu na ten fitness.

5. Jestem panią swojego życia!

Pora uświadomić sobie to – to ty jesteś szefową swojego życia. Jako pani swojego losu możesz zmieniać w nim co tylko chcesz. Jesteś wolna i od ciebie zależy jak będą wyglądały twoje przyszłe dni. Ja za każdym razem gdy sobie to uświadomię, mam ochotę przenieść górę i to niejedną! Jeśli nie żyjesz życiem jakim być chciała, pora to zmienić. Oczywiście jeśli tylko chcesz.

Post Comment