Kiedy najlepiej uprawiać seks? – Wsłuchaj się w swój zegar biologiczny
Inspiracje

Kiedy najlepiej uprawiać seks? – Wsłuchaj się w swój zegar biologiczny

Czy wiesz, że seks najlepiej jest uprawiać o 7 rano? O tej porze możesz też bezkarnie opychać się słodyczami. Z kolei do kosmetyczki lub dentysty najrozsądniej jest iść popołudniu…

Wsłuchaj się w swój zegar biologiczny a twoje życie stanie się prostsze

Zegara nie da się oszukać

Przyszła ci kiedyś ochota robić pompki o czwartej nad ranem?

Jeśli tak, szybko chyba przekonałaś się że to nie najlepszy pomysł. Zegara biologicznego nie da się oszukać.

Reguluje on temperaturę ciała, poziom hormonów, ciśnienie, nastrój, apetyt. Jeśli będziesz się go słuchała, twoje życie może stać się łatwiejsze.

Oczywiście istnieje jeszcze coś takiego jak indywidualne predyspozycje.

A więc…

7 – 9to czas, kiedy żołądek działa na najwyższych obrotach. Dlatego zjedzenie kawałka czekolady nie powinno zaszkodzić twojej sylwetce. Możesz pozwolić sobie na solidne śniadanie bogate w białko i węglowodany. To da ci energię na cały dzień.

Poza tym godzina 7 rano to najlepszy czas na… seks. Poziom hormonów we krwi rośnie, więc wasze igraszki mogą być naprawdę udane.

9najlepsza pora na burzę mózgu. Jeśli jesteś w pracy lub w szkole, wykorzystaj to. Masz teraz szansę wymyślić coś fajnego… Pod warunkiem, że jesteś wyspana. Dobra forma umysłowa będzie trwała jeszcze tylko cztery godziny, więc spiesz się. Na ten czas zaplanuj czynności wymagające skupienia.

11pora na drugie śniadanie. O tej godzinie poziom insuliny jest wysoki, więc możesz pozwolić sobie na coś słodkiego. Słodka drożdżówka nie wejdzie ci w biodra. Za to dostarczy energii.

13 – 14 większość z nas zaczyna niestety tracić parę. Dlatego o tej porze weź się za coś co nie wymaga dużej koncentracji. Wydajność organizmu spada nawet o 20 % Jest to jednak dobra pora na obiad.

15jest już lepiej. Samopoczucie poprawia się, wyostrza się apetyt, węch i smak. Na tę godzinę zaplanuj wizytę u kosmetyczki. O tej porze najłatwiej znosimy bowiem ból.

17najlepszy czas na wysiłek fizyczny. Do krwi dostaje się coraz większa ilość cukru i wzrasta energia. Spożytkuj energię na siłowni lub zafunduj sobie aerobik. Właśnie teraz masz szansę uzyskać dobre wyniki.

19 o tej porze możesz być lekko pobudzona, nerwowa, kłótliwa. Wzrasta bowiem ciśnienie krwi. Nie warto jednak kłócić się o byle co. Układ pokarmowy zaczyna zwalniać pracę, także nie warto już nic jeść. Jedynie białko jest dobrze trawione. Jeśli się odchudzasz, na kolację możesz pozwolić sobie na chudy twarożek, rybę lub pierś kurczaka.

20 jeśli się odchudzasz, lepiej nie stawaj na wagę o tej porze. Ciało teraz najwięcej waży.

21twoja pamięć jest w bardzo dobrej formie. Na ten czas zaplanuj naukę. Będziesz skoncentrowana.

22 temperatura ciała spada. To właśnie teraz możesz mieć pierwsze objawy grypki. Oczywiście jeśli przez cały dzień zanosiło się na nią.

23 jeśli położysz się spać przed 23, masz szansę na przyjemny sen. Najwyższa pora iść do łóżka

1 – 3mózg wyłącza swoją świadomość.

Post Comment