Kto powiedział, że praca musi być nudna?
Kariera

Kto powiedział, że praca musi być nudna?

Naukowcy obliczyli, że najnieszczęśliwszym zawodem świata jest praca kasjera w banku i sprzedawcy kanapek. My jednak znamy znacznie przyjemniejsze sposoby zarabiania pieniędzy. Nie wierzysz że można każdego ranka pędzić do pracy jak na skrzydłach? To przeczytaj kilka ciekawostek…

PERSONAL SHOPPER– idealna praca dla kompletnie zakręconych dziewczyn fashionistek czułych na syreni śpiew sklepowych witryn, których karta kredytowa potrzebuje jednak nieco odpoczynku. To o tobie? Dlaczego nie miałabyś robić zakupów dla innych? Łączysz po prostu swoje wyczucie stylu, znajomość trendów z krótką analizą grubości portfela swojej klientki i umiejętnością słuchania. W ciągu godziny możesz zarobić 100 zł.

STYLISTA WITRYN– to również praca dla dziewczyn sklepomaniaczek. Jeśli tak jak Rebecca Bloomwood uwielbiasz połysk jedwabiu na manekinie, zostań dekoratorem wystaw sklepowych. Bardzo dużo sklepów zatrudnia dekoratora wystaw na cały etat. Do zadań dekoratorki należy oczywiście odpowiednie wyeksponowanie towaru. Przyda się tu twój kobiecy zapał z jakim uwielbiasz przestawiać meble w pokoju i eksperymentować z kolorem ścian.

KONSULTANT ŚLUBNY– jeśli uwielbiasz śluby i jesteś świetną organizatorką. Wedding consultants jest trochę jak reżyser filmów o miłości- planuje ślub, wybiera stroje, kwiaty, ciekawe menu…

PETSITTER– coś dla miłośniczek psów i pieszych wędrówek. Oprócz swojego zwierzaka po prostu wyprowadzasz też psa ludzi, który są zbyt zapracowani, aby samemu to robić. Jako petsitterka możesz zarobić nawet 3 tyś zł na miesiąc! A oto jeszcze jedna ciekawostka – jeśli chcesz połączyć miłość do czworonogów z podniebnymi przygodami, zatrudnij się w liniach lotniczych dla zwierząt.

ZAWODOWY BLOGER– dla dziewczyn maniaczek internetu, które mają lekkie pióro. Dlaczego nie miałabyś wykorzystać swojej fantazji do opisywania ciekawych losów firmy produkującej szczoteczki do zębów? Możesz też zostać zawodową TWEETERKĄ – specjalistką od internetowego public relations. Oczywiście jeśli lubisz publikować zdjęcia, komentować wpisy na blogach, dodawać notki. Będąc zawodową tweeterką robisz to samo, tylko za pieniądze.

Zarabianie przez internet to naprawdę fajna sprawa. Może założysz własny portal dla dziewczyn? Jeśli np. interesuje cię psychologia, możesz założyć stronę poświęconą własnie psychologii. Na własnym portalu internetowym mozna zarobic nawet… kilkadzisiat tysiecy złotych. Zanim jednak zaczniesz pracować nad portalem, stroną, blogiem, dowiedz się jak napisać artykuł – oczywiscie ciekawy artykuł.

COOLHUNTER– coś dla dziewczyn imprezowiczek. Bawisz się w modnych klubach a jednocześnie łowisz trendy, czyli coś czego jeszcze nie było, a co twoim zdaniem jest zajefajne., np. kolczyk w nietypowym miejscu. Swoją nowinę przekazujesz agencji reklamowej, a ona puszcza to w świat.

 

Post Comment