Które kolory uszczęśliwiają?
Szczęście

Które kolory uszczęśliwiają?

Wybrać niebieską czy pomarańczową bluzkę? Niejeden raz stałaś przed podobnym dylematem.

Kolorowa skala szczęścia

Naukowcy z uniwersytetu w Georgii odkryli, które kolory ubrań zdecydowanie poprawiają nastrój. Przeprowadzili w tym celu badanie. Zobacz które kolory respondenci uznali za najbardziej uszczęśliwiające. No i dlaczego akurat te kolory uszczęśliwiają?

Moim zdaniem ważne jest też to, czego akurat brakuje ci w życiu. Jeśli brakuje ci wypoczynku i spokoju, uszczęśliwi cię błękit, jeśli brak ci pewności siebie, uszczęśliwi cie żółta torebka.

Zdaniem uczestników badania to zieleń jest kolorem, który najbardziej uszczęśliwia. Dlaczego?

Zielony

Naukowcy są zdania, że zieleń podświadomie kojarzymy z dopływem energii, odrodzeniem nadziei. Nic dziwnego, zielona jest przecież przyroda, która wpływa na nas kojąco. W zielonej sukience poczujesz się bezpieczna, odprężona, pewna siebie i dzięki temu szczęśliwa. Psycholodzy uważają też, że zieleń uszczęśliwia, bo… zwiększa naszą wiarę w innych.

Żółty

Żółta torebka z pewnością obudzi w tobie radość. Zdaniem psychologów żółty kolor pobudza do życia i dodaje pewności siebie. Mając przy sobie żółtą torebkę łatwiej ci będzie też podjąć decyzję, rzucisz w kąt setki dylematów i… poczujesz się szczęśliwsza. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z żółcią, gdyż jej przesyt powoduje irytację.

Niebieski

Dlaczego niebieska szmizjerka może cie uszczęśliwić? Niebieski kolor przywodzi na myśl marzenia, wspomnienie beztroskich chwil pod błękitem nieba. W błękitnej sukience poczujesz się lekka, spokojna, zrelaksowana, rześka. Naukowcy są zdania,że błękit jest w stanie uszczęśliwić zwłaszcza tych, którym brakuje odpoczynku i spokoju.

Pomarańczowy

Pomarańczowy kolor sukienki sprawi,że poczujesz się w niej nowocześnie, młodo, radośnie. Psycholodzy są zdania,że pomarańcz sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat dzięki temu szczęśliwsi. Czujesz się zmotywowana, pewna siebie.

Czerwień

W czerwonej bluzce zmysłowo i seksownie. Dlaczego czerwień uszczęśliwia? Przede wszystkim podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza rytm serca. Czerwony kolor leczy też depresję i zagrzewa do walki a także przyciąga uwagę.

Fiolet

Fioletowa koszulka sprawi,że poczujesz się wyjątkowo, mistycznie. Fioletowy kolor dociera do najgłębszych pokładów naszej wyobraźni i… dzięki temu czujemy się wyjątkowe i szczęśliwe. Fiolet ułatwia również zrozumienie własnych potrzeb i nastraja romantycznie.

A inne kolory?

Są też i tacy, których uszczęśliwia szary (7% badanych) oraz czarny (19%) ciuch. Dosyć wysoko znalazła się też biel (61%) daje poczucie swobody i ułatwia formułowanie myśli. Z kolei szarość jest schronieniem, ucieczką od problemów, natomiast czerń działa inspirująco i czaruje tajemnicą… Jednak jeśli jesteś przygnębiona i załamana, lepiej nie wskakuj w czarną sukienkĘ.

Post Comment