Mężczyzna od A do Z – JAK ZROZUMIEĆ MĘŻCZYZNĘ?
Inspiracje

Mężczyzna od A do Z – JAK ZROZUMIEĆ MĘŻCZYZNĘ?

Zaangażowanie mężczyzny podobno można poznać po tym, że planuje wspólne wakacje lub chce mieć dzieci…

A dlaczego największą bronią kobiety jest płacz? Jak zatrzymać przy sobie faceta? Jak uwieźć mężczyznę na odległość? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

On jest z zupełnie innej planety!

Czasem twój facet wydaje ci się być gościem z zupełnie innej planety niż twoja? Tak, zwłaszcza gdy nie potrafi odróżnić sukienki od spódnicy. Dla niego to jedno i to samo!

Albo kiedy rozrzuca wszędzie swoje skarpetki a kiedy zwracasz u uwagę to jakbyś mówiła do cegły.

Vika90 na jednym z forów internetowych pisze: „On po prostu ma swój świat, trzeba do takiego podejść, złapać za rękę, zapytać – Słyszysz mnie i widzisz?, czyli nawiązać kontakt słuchowy i wzrokowy i powiedzieć co ma się do powiedzenia”.

No i jak tu zrozumieć mężczyznę?

Okazuje się, że mężczyźni tak naprawdę są bardzo prości w obsłudze. Piotr Mart, autor ebooka pt: „Mężczyzna od a do z” odkrywa tajemnice męskiej psychiki. Udziela też odpowiedzi na pytanie – Jak zrozumieć mężczyznę i sworzyć związek, w którym będziesz szczęśliwa i kochana.

Mężczyzna od a do z

Jak rozpoznać, że mężczyzna cię kocha?

Zdaniem autora ebooka jest pewien niezawodny sposób na rozpoznanie prawdziwych uczuć mężczyzny. Facet, który cię kocha… będzie tworzył wizję waszej wspólnej przyszłości.

Czyli np. może mówić „Pragnę być ojcem twoich dzieci”, „Przyjemnie byłoby pojechać razem na wakacje”

Dlaczego tak jest? Dla kobiety symbole miłości to słowa. Dla faceta słowa to tylko symbole, które mogą okazać się fałszywe.

Zamiast mówić „kocham cię” mężczyzna woli budować obrazy waszej wspólnej przyszłości.

Łagodność – kobieca broń

Okazuje się, że największą bronią kobiety może być łagodność. Autor ebooka „Mężczyzna od a do z” pisze, że płacz wzbudza w facecie instynkt opiekuńczy. Kiedy jesteś smutna lub zaczynasz płakać, on spieszy ci na pomoc.

Tymczasem kiedy role w rodzinie zostają zachwiane i to ona zaczyna przejmować rolę przywódcy stada, kobieta i mężczyzna czują się zagubieni. Tak się dzieje kiedy kobieta zaczyna być agresywna – wówczas wkracza w rolę mężczyzny, przywódcy stada. Agresją mogą być np. ciche dni. To budzi agresję faceta. Dlatego największą bronią kobiety jest łagodność i zmiana nastrojów – od radości po smutek.

Jest jednak jedno ale – nigdy nie łącz kłótni z płaczem. Jeśli będziesz płakała po kłótni, facet poczuje się odrzucony. Może nawet na płacz zareagować agresją.

Jeśli zareagujesz agresją złoszcząc się i krzycząc, obrażając się wzbudzisz w nim negatywne emocje. Płacząc – powalisz go na kolana.

Jak mężczyzna rozumie symbole?

Facet nie potrafi zrozumieć, odczytać symboli. W swoim rozumowaniu jest bardzo praktyczny. Facet to pragmatyk

Kiedy mówisz do niego „Okaż mi trochę uczucia” on idzie naprawić cieknący kran.

 

Autor ebooka „Mężczyzna od a do z” twierdzi, że dla kobiety słowo kocham cię jest symbolem, jak kwiatek czy czekoladka. Dla mężczyzny kocham cię to magiczny guziczek, który wciska aby dostać nagrodę bo kiedyś odkrył jak to na ciebie działa. Nauczył się i powtarza w kółko jak papuga – kocham cię, kocham cię… bez świadomości.

A tak na marginesie – najchętniej kupiłby ci kwiatek w doniczce – w ten sposób zaoszczędziłby i nigdy by nie wiądł.

Mężczyźni nie wiedzą jak istotne są dla nas symbole. Dlaczego musimy im to uświadomić.

Musisz także dostrzegać symbole świadczące o jego miłości – męskim symbolem miłości jest chęć niesienia pomocy..Mężczyzna który cię kocha będzie starał się pomóc zmienić koło w samochodzie lub zmywać naczynia.

Macho to mit – więc okaż mu wsparcie

Zdaniem autora książki mężczyzna macho to mit. Facet jest zdecydowanie słabszy psychicznie i mniej odporny na stres niż kobieta (w 1981 r. odkrywa to amerykański naukowiec Roger Sperry wykazało – u mężczyzny aktywniejsza jest prawa półkula mózgowa odpowiedzialna za stany depresyjne.) . To faceci najczęściej popadają w nałogi i popełniają pięć razy więcej samobójstw.

Dlaczego jedną z najczęstszych mężczyzn odejścia mężczyzny jest brak wsparcia moralnego. Drugą przyczyną jest budowanie negatywnych obrazów. Nie buduj więc negatywnych obrazów jego samego mówiąc – jak mogłam za ciebie wyjść, jak mogłam związać się z takim niedorajdą, jesteś do niczego. Powiedz raczej – nie rozumiem dlaczego tak się zachowujesz. Przecież zawsze byłeś taki odpowiedzialny.

Dlatego lepiej abyś budowała pozytywne niż negatywne obrazy jego samego. Aby to zobrazować Autor ebooka „Mężczyzna od a do z” opisuje pewną zabawną historię: W pewnej podupadającej firmie spedycyjnej jeden z menadżerów wpadł na pomysł aby na koszulkach pracowników wydrukować prosty slogan: „MISTRZ SPEDYCJI” Okazało się, że efektywność pracowników wzrosła o kilkanaście procent.

Ja wychować mężczyznę?

Wracając po ciężkim dniu pracy zastajesz w mieszkaniu bałagan i swojego mężczyznę rozłożonego na kanapie przed telewizorem. Absolutnie nie przeszkadza mu sterta brudnych naczyń w zlewie. On najspokojniej na świecie ogląda sobie mecz. Zaczynasz go oskarżać lub przestajesz się odzywać. Jest to błąd, bo… mężczyzna tego nie zrozumie. Jak zatem postąpić aby facet zmienił się?

Na początek powinnaś wzbudzić w nim poczucie winy. W jaki sposób?

Odpowiedź znajdziesz w ebooku Piotra Marta „Mężczyzna od a do z”

. W ebooku znajdziesz również m. in. odpowiedzi na następujące pytania:

Dlaczego mężczyźni kłamią?

O czym mężczyzna chciałby Ci powiedzieć, ale się wstydzi?

Dlaczego faceci to bałaganiarze?

Jak rozmawiać z nim przez telefon?

Dlaczego kobieta chce być przytulana a mężczyzna dotykany?

Jak powrócić po kryzysie do dobrych relacji z mężem?

Jak mężczyzna rozumie miłość?

Dlaczego mężczyźni nie słuchają?

Dlaczego mężczyzna obraża się?

Jak radzić sobie z męską agresją?

Dlaczego faceci są leniwi?

Dlaczego mężczyzna zdradza?

Gdzie leży męski punkt G?

Kiedy iść z nim do łóżka?

Jak być lepszą kochanką?

Jak uwieźć mężczyznę na odległość?

Jak utrzymać miłość mężczyzny na odległość?

Jak rozmawiać z facetem?

Co jest ważne dla mężczyzny w miłości?

Dlaczego mężczyźni nie słuchają?

Dlaczego mężczyzna wstydzi się zapytać o drogę?

Dlaczego powinnaś być delikatna w tym o co go oskarżasz?

Dlaczego on przestaje ci mówić o co mu chodzi?

Kiedy powinnaś być zazdrosna?

Jak uwodzić mężczyznę?

Dlaczego aby uwieźć faceta powinnaś założyć jasną bluzkę i ciemną spódniczkę?

Jakie są potrzeby męskiej psychiki?

Dlaczego mężczyzna nie pamięta o rocznicach?

Dlaczego mężczyźni boją się kobiet atrakcyjnych?

Post Comment