Od których stresów tyjemy? – najnowsze badania psychologiczne
PsychoDieta

Od których stresów tyjemy? – najnowsze badania psychologiczne

Stres– zdarzyło ci się go zajadać, czyli np. pocieszać się słodziusim pączkiem po kłótni z facetem? Najnowsze badania psychologiczne dowodzą, że to czy tyjemy uzależnione jest nie tyle od samego stresu co… od jego rodzaju. Psychologia odchudzania zdradza, że jedne sytuacje stresowe prowadzą nas wprost w ramiona lodówki, a inne nie. W dodatku niemałą rolę odgrywa tu też sprawa płci.

DLACZEGO KOBIETY PODJADAJĄ?

Amerykańskie badania naukowe wspierane przez fundację Johna i Catherine MacArthur mówią o tym, że zajadanie stresu to przede wszystkim domena kobiet. Z jakich powodów dziewczyny są gotowe rzucić się na ciastka? Psycholodzy mówią, że najczęściej z powodu problemów w związku lub w rodzinie.

Ciekawostką psychologiczną jest też to, że kobiety są bardziej wrażliwe na różne ograniczenia życiowe i w akcie desperacji ratują się właśnie jedzeniem. Jakie to są sytuacje? Np. zablokowane konto lub awaria samochodu. Wtedy super pociechą na kobiece smutki może być pralinka.

DLACZEGO TO ROBIĄ FACECI?

Facet podjada z powodu braku decyzyjności. Mężczyzna jest tak skonstruowany, że lubi podejmować decyzje. Dlatego frustrują go na przykład, bzdurne jego zdaniem nakazy szefa. Całe szczęście, że w pobliżu jest bar z pysznymi, ociekającymi masłem tostami.

A oto kolejne ciekawostki. Jakie jeszcze stresy zajadają mężczyźni? Zdaniem psychologów faceci jedzą wtedy, gdy nie mogą się rozwijać i podnosić swoich kompetencji,. Wtedy sięgają po kanapkę lub inny smakołyk.

Post Comment